• yaran fıkralar

  4990.
  aslında bu bir fıkra sayılmaz. rivayete göre gerçektir. bir zamanlar trabzon'da yaşamış olan, cansız hoca olarak bilinen nüktedan şahsiyet mustafa cansız isimli bir din adamının fıkra gibi anılarındandır...

  kadının biri hayatını fahişelik yaparak kazanmaktadır. öldüğünde cenaze namazı için camiye getirilip musalla taşına konulur. imam, kadının cenaze namazını kıldırmak istemez. mesele büyür, trabzon müftülüğü'ne intikal eder. müftü telaşlanır.

  cansız hoca'ya haber verilir. durum izah edilir. olay mahalline geldiğinde cenaze namazını kıldırmayan hocayla aralarında şu diyalog geçer:

  - bu kadının cenaze namazını niçin kıldırmıyorsun?

  + hocam bu kadın hayatında hep fuhuş yapmış. böyle birisinin cenaze namazı kılınmaz.

  - ulan, üstte yatan pezevenklerin cenaze namazlarını kılıyorsunuz da altta yatanlarınkini niçin kılmıyorsunuz?!!
  22 -1 ... serenity painted death
 • türbanlıyla evlenebilen erkek

  31.
  sevdiği kadınla evleniyorsa mutluluklar dilenmesi gereken erkek. ha mantık evliliği ya da isteksiz ise sabır dilemeli. belki aşılır, alışır, sever ve mutlu olur...

  başörtülü oluşu mu? buna takılanların alayının kafasına sıçayım.

  şekilci, ön yargılı ve kofti mahluklarsınız.
  17 -5 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının itirafları

  160172.
  Tek kurşun ile birini öldürme mecburiyetim olsa, kalbime sıkardım. toplu cinayete en büyük darbe, tek hamlede.
  6 -3 ... serenity painted death
 • askerde aşık olmak

  2.
  zor bir durum, çok zor. şöyle ki; eğer kışla içerisinde beraber kalınan birine aşık olunmuşsa durum vahim demektir. yani evvelinde hemcinslerine karşı bir ilgi duymuyorsa kişi cinsel tercihlerde bir oynama olduğunun göstergesidir. Ki bu da onda ayrı bir travmaya sebep olabilir. tabi kişinin kendi seçimi bu, eleştirme ve hor görme gibi bir saçmalığa gerek yok. neredeyse 24 saat aynı ortamı paylaştığı insanla aşk yaşamak ne kadar olası görünse de bir o kadar da güç olsa gerek. elalem ne der kaygısı ve kendini gizleme çabası had safhada üstelik. bir de platonikse durum daha da kötü. mantıksızlığın sabır ile imtihana tutulduğu bir ortamda silah altında olmanın yıpratıcılığı yetmiyormuş gibi üstüne böylesine ağır bir yük... allah sabır versin.
  7 ... serenity painted death
 • it might get loud

  4.
  davis guggenheim'in yönetmenliğini yaptığı belgesel güzellik.

  eğer ki müzik aşığı biri iseniz ve rock müziğin farklı kuşaklarından üç orijinal gitaristin buluşması ile türün gelişimi, elektrogitar, müziğe başlangıç öyküleri, stillerindeki farklılıklar, etkilendikleri isimler ve yaratım süreçleri hakkındaki sohbetten ziyadesiyle keyif alırım ben diyorsanız kaçırılmaması gereken bir eser.

  ve pek tabii ki efsanevi gitarst jimmy page'in kendisi... zira varlığı bile yeter.

  muhteşem açılış sekansı, geçmişe yolculuk niteliğindeki hüzünlü anları, üçlünün beraber takılarak hoş bir tad bırakan kapanışı ve animasyonlarla anlatımı zenginleştiren eğlenceli sahneleri gibi birçok güzel karenin yer aldığı filmin en güzel sahnesi jimmy page'in whole lotta love çalmaya başladığında jack white'ın gitarı bırakıp önüne koyduğu, the edge'in ayağa kalkıp yanına yaklaştığı ve efsunlanmış bir şekilde hayranlık duyarak onu izledikleri o kısacık andır;

  https://m.youtube.com/watch?v=G7B767HYUqQ+
  . .

  elindeki gitarı hala ilk günkü coşku ve heyecan ile çalmaya çalışan bu adamın neredeyse dedem yaşında olduğunu düşününce kendisine bir kez daha hayran olmamak namümkün.
  2 ... serenity painted death
 • 500 tl verseler sözlük yazarlığını bırakır mısın

  180.
  500t'yi verseler sözlük yazarlığını bırakır mısın olarak algıladım!

  2 kez binmiş olmak bile yetiyor. O hatta giden bir otobüse sahip olmak nasıl bir ceza düşüncesi bile kötü.

  O değil de sikko trollere ceza olarak 1 hafta boyunca 500t hapsi verilse ne güzel olurdu.
  4 ... serenity painted death
 • galerideki en saçma fotoğraf

  342.
  duvarda haşin bir tokat darbesi ile boku çıkarılarak ezilmiş sivrisinek artığı ve hainin emmeye doyamadığı kanımın ekspresyonist, biraz sürrealist ve bir miktar postmodern bir üslupla sonsuza dek sergilenmesini istediğim anını ölümsüzleştiren meşhur kare. Çok kıymetli bir eser olduğu için paylaşamıyorum.
  5 ... serenity painted death
 • büyüyünce ne olacaksın

  239.
  Bazı durumlarda Alternatif cevaplarla karşılaşılabilen sorulardır.

  (#33719629)

  Büyük sandığımız her insan yaşlarının gereği olan olgunluğa erişememiş olabiliyor. Böyle durumlarda anlayışı kıt, Nemrut ve ruhsuz tiplerden olumsuz tepkiler alabiliyor miniklerimiz. Dikkatli olmaları lazım...
  4 -1 ... serenity painted death
 • can sıkıntısı

  584.
  boya kokusunun burun deliklerinden uzak durmamaya niyetli olduğu çatı katındaki yalnızlık mesailerinden birinde ıssız masasının üzerindeki güneş ışıklarının dikenlerine kavuşmasını bekleyen minik küskün kaktüsüne en son ne zaman su verdiğini hatırlayamayışıyla beraber uzandığı plastik su şişesinin iyice incelmeye başlayan kapaklarını fark ederken incelikten nasibini alamayan insanlara karşı inatla mücadele edişlerinin ne denli nafile olduğunu umursamadan kendileri ile olan münasebetlerinin akıbetini zamana bırakması gerektiğini düşündüğü sırada sağ bileğinden gelen tik tak seslerinin işaret ettiği zamanın akşam vaktine yaklaşmış olmasının hiçbir anlam ifade etmeyişi ile boş boş ekrana bakarak yanlışlıkla ısırdığı dudaklarındaki en son hissiyatlı öpüşme anlarını hatırlamaya çalışırken saatlerdir yorulmadan şarkısını söyleyen alis'in sözlerine kulak kabartınca ne denli haklı olduğunu kendi kendine söylenerek o eski güzel günlere bir daha geri dönemeyecek olduğumuz gerçeği ile hüzünlenip zaman makinesini icat edecek mübarek insanın annesine edeceği duaları hesaplarken başının çatlayarak geberip gideceği korkusu ile cebelleşerek içini kaplayan sıkıntı.

  Olabilirdi. Olmasın istiyordu. Düşündükçe yine sıkılıyordu.
  5 -2 ... serenity painted death
 • devlet kursan adı ne olur

  29.
  (bkz: haydari)

  Hem heybetli hem de incelikli. Haydari cumhuriyeti. Anlamlı ve Telaffuzu da güzel. Rakı masasında devlet yönetiyorlar diyenlere...
  5 -1 ... serenity painted death
 • doktor yazısı

  110.
  Fakülteden mezun olmadan evvel son koşul olarak bu sikko yazı biçimi aranmaktadır. Tıp öğrencilerinin en zorlandığı yer de buymuş çoğu kez. Histoloji mistoloji hikaye. Seneler gibi inekleyen, not tutan, mis gibi defterlere sahip çocuklar o kadar güzel yazarken bir anda yazı karakterlerini boka çevirmeleri istenince afallıyor garipler. Vallahi yazık. Bu sebepten bile saygıyı hak ediyorlar.
  7 ... serenity painted death
 • hoşlandığı erkeğe kek yapan kız

  14.
  "De ki; o ne elleri öpülesi bir kızdır. Gönüllerin sultanı, midelerin can dostu, sevgilisinin mutluluk sebebidir."

  Keklimania, misofirun 1;2
  7 -1 ... serenity painted death
 • oysa herkes öldürür sevdiğini

  30.
  Tanrı bile sevdiği kullarını yanına almak için öldürüyor. Seven, sevişen kullarını da hakeza. Ademoğlu mu öldürmeyecek? Ya benimsin ya kara toprağın cümlesini söyleyen mahluktur insan. Şaşırmayın. Aşkını da öldürür, aşkından yandığı insanı da. Dünyada, toprakta, kalpte yahut hafızada. Ölene değil öldüremeyene bakmalı. Asıl yara onda. Yaşarken ölüdür. Ateş alır da dindirir belki bu yarayı. Bekle dur.
  8 ... serenity painted death
 • namus kavramı

  8.
  Noktası sikmek, virgülü koymak olan, tanıdığı her kadınla sevişme hakkını kendinde gören er kişilerce kadınları eleştirmek ve hor görmek için sığınılan kavram. Kendileri evli bekar demeden diledikleri gibi özgürce cinselliklerini yaşamakta serbestler lakin bazı kadınların buna hakkı yok onlara göre. Namuslarına halel gelmesin isterler. Peki beraber oldukları kadınlar için ne düşünürler? Muamma. iki yüzlü ahlak anlayışı. Önce aynaya bak, kendi kirlerini gör; başkalarını yargılama.
  10 -2 ... serenity painted death
 • evlenmeden cinsel ilişkiye giren kız modeli

  40.
  iki yüzlü ahlak anlayışının yansımaları...

  motor değil kadınlar. araba değil. binek araç değil. allah aşkına model nedir? girene çıkana değil ne düşündüğünüze bir bakın. insanları kendilerinden başka kimseyi ilgilendirmeyen mevzular yüzünden yargılamayı bırakın. günahı da sevabı da hazzı da pişmanlığı da ona. boş yere zihnini bunlarla oyalama...
  27 -5 ... serenity painted death
 • izmir de 22 lik kıza toplu tecavüz edilmesi

  18.
  Meteor düşsün. Ülke topraklarınca bir beton parçası ya da. Kapatıp gidelim. Yeter artık. Doğusu batısı fark etmiyor zira. Bok beyinli paçavra ruhlu insan kaynıyor ortalık. Yazık.
  13 ... serenity painted death
 • sözlük kızlarının yaptığı tatlılar

  89.
  Keklerin hepsine talip olabilirim. Tadım amaçlı. Değerlendirip kim daha başarılı onu belirleyeceğim. Kendim için değil yani. Kek manyağı olduğum yalan. Valla billa...
  8 -1 ... serenity painted death
 • sözlük erkekleri kız olsa ne yaparlardı

  6.
  Muhtemelen sözlük kızlarının fotoğrafları başlığına eleştirdikleri kızlardan daha fazla fotoğraf eklerlerdi. Üstelik o heyecanla am göt meme de hiç çekinmeden meydana serilirdi. Sonrası malum...
  11 -1 ... serenity painted death
 • gameboy

  16777209.
  bir adet yeşilinden vardı vakti zamanında. o kocaman noktaların belirgin olduğu siyah-beyaz iki boyutlu basit grafiklere rağmen günümüzün über kalite görsellikteki aşırı gerçekçi birçok oyunundan daha fazla keyif verirdi. O zamanlar hayal dünyamız daha renkliydi çünkü. özellikle tuvalette, yatakta ve otobüs yolculuklarında en sıkı dostunuz olurdu. en büyük sorun pilleriydi. dahili pil sistemi ve şarj olayı olmadığından çoğu kez adaptörle oynamak zorunda kalırdık.

  nerede o eski günler geyiğine girmek istemiyorum ama insan yaş geçince daha çok özlüyormuş geçmişi...
  5 ... serenity painted death
 • sevgilisine atkı ören kız

  72.
  Hırka da örebiliyor ise eğer ne mutlu o er kişiye. Selam olsun sevgili olunası dişiye.

  Atkısı sizi, siz onu, sarıp sarmalanın sevgiyle.

  kıskanmadık da bir depresyon hırkası örenimiz olsa iyiydi...
  7 -2 ... serenity painted death
 • yeni şeyler getiriyorum