• bugünler de geçer

  1.
  bugünler bilmem kimlerin dünü olmuşken tam şimdi çoktan söyleyenin hakkı teslim edilen. Geçer de gider mi, izleyen izleri siler mi bilinmez. Geçmiş dediğin çoğu kez geçip gitmemiş bir iz. iyi bilirsiniz.
  12 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının sahip oldukları en değerli şey

  228.
  (bkz: onur)

  o yoksa neye sahip olursanız olun, beş para etmez. Kendine ait değilsindir.
  10 ... serenity painted death
 • unutmak

  482.
  tersine işleyen acayip bir süreç. unutmak mı daha yorucu yoksa unutmamak mı? peki ya unutulmanın ağırlığı, ağrısı? zamanı küf kokulu derin bir dolapta bırakmalı. yaradan denerken yalnız bırakmaz asla sizi fakat insanlar kaçmaya dünden meraklı. düşerken manzaranın keyfini çıkarmaya çalışmalı. nasıl olsa nihai son kendini bir şekilde hatırlatacak. çarparken fazla gürültü yapmamak asıl mesele. dene ve çık. oyuna devam, oyun bitsin.
  7 -1 ... serenity painted death
 • hayata dair iç burkan detaylar

  5489.
  kaçtığınız, korktuğunuz ve sevmediğiniz her ne varsa muhakkak sizi bulur ve yakanızı bırakmaz. mesela, ölümcül bir hastalıktan çok mu korkuyorsunuz, o bir şekilde ya sizi ya da en sevdiğinizi alır götürür; yalandan hiç mi hoşlanmıyorsunuz, hayatını yalansız geçiremeyen biri en yakınınızda bulunur, sevdiğiniz olur; kokuya karşı çok mu duyarlısınız, çevrenizde hep pis kokular duyulur; çok sevip ayrılık yaşamaktansa aşka uzak durayım mı diyorsunuz, mecnun'a dönmüşken terk edilmiş bir meczup olursunuz... gibi.
  36 -1 ... serenity painted death
 • komik telefon diyalogları

  6.
  Bir arkadaşın başına gelmiş. Öğrencilik zamanlarında Erkek arkadaşına atacağı mesajı yanlışlıkla babasına göndermiş ve babası da gayet sakin bir şekilde(!) cevaplamış...

  "Seni çok özledim... bu akşam babama ders çalışmak için zeyneplerde kalacağımı söyleyeceğim. Böylece geceyi beraber geçiririz. Hem onun Aklı kalmaz, biz de rahat ederiz. Bu kez bir aksilik olsun istemiyorum..."

  "Beni özlediysen akşama eve gel milletin evine falan gitme. Hem özlem giderirsin, hem de ikimizin de kafası rahat olur. Üstelik sabah geldiğinde anahtarını da başka bir kilide sokmamış olursun kızım... boş yere Canımız sıkılmasın, bir aksilik olmasın. Üzülmek istemeyiz değil mi?"

  "Baba... özür dilerim... geliyorum."

  "Gel gel, çok özlediğin belli zaten. Gelirken zeynep'i de çağır istersen. Güzel güzel ders çalışırsınız."
  17 -1 ... serenity painted death
 • yaran olaylar

  2250.
  Nenega ve kocakarı arkadaşları kuran sohbeti için evde toplanmıştı. Kadınlardan biri kütüphanedeki cdleri görüp ilahi midir bunlar dinleyelim diyerek merakla incelemeye başlamışken içlerinden en haşin fotoğrafların olduğu metal albümlerden birini açıp ürkütücü ve tuhaf görsellerin olduğu kartoneti görünce çığlıklar atarak salonda küçük çapta bir kıyamet yaşatarak paldır küldür kaçmışlar...

  "Aaaaaaa, vıuuıuııhhhh, şeytan işi bunlaaaaar, hanım senin torunun satanist olmuş, çarpılacaaaaaz, yanacaaaaz, kaçalım buradan..."

  Eve geldiğimde bir çöp poşeti cdyi kapının önüne koyulmuş bulmuştum.

  Dedega ise gizlice bana yüklü miktarda para vermişti o gece...

  "ula uşak aferun sağa, yarun git o sidilerden bi suru daha al kendune. sayende hepten kurtulacağum habu kocakari ziriltisunden!!!"
  13 -1 ... serenity painted death
 • will o the wisp

  5.
  Hani bazan bir insanı seversiniz de onca güzelliği yahut arızasına karşın ufacık bir detayı, mesela yalnızca o güzel gözleri için hep yanınızda olsun, saatlerce yüzüne bakayım, onu dinleyeyim istersiniz. Parçalar için de böyledir. isterse çok kötü bir parça olsun, sıradanlığın sarmaşıklarıyla sizi boğsun, kısacık bir anı vardır, belki bitiş pasajları, sırf o kısmı delicesine sevdiğiniz için tekrar tekrar dinlemek istersiniz. Tam da böyle bir şey var bu parçada. Kötü mü? Hayır. Sıkıyor mu? Asla. Lakin o sonlara doğru bitiş kısmı yok mu, o naif ezgiler öyle tatlı bir şekilde kucak açıyor ki insan her defasında büyüsüne kapılıp bu güzel tat uğruna tekrar tekrar dinlemekten alıkoyamıyor kendini.

  Hey sen, Yatağın altında bir yerlerde isen çık ortaya! Nasıl güzel bir ezgidir bu sanki yanıbaşımda...
  5 ... serenity painted death
 • soldier of fortune

  212.
  Kuşkusuz ki gezegen üzerinde bugüne değin yazılmış en muhteşem parçalar listesinde ebediyete kadar ilk onda yer alabilecek bir güzelliktir. Nasıl bir büyüsü varsa artık ben bile şu bet sesimle coverlasam harika olabilme potansiyeli var. Tabi yine de böyle bir eziyete kalkışmıyorum, sizleri düşündüğüm için... Bu eşsiz parçanın bir de opeth coverı vardır ki yüreklere zarar nitelikte; adeta otobanda son sürat giden yüz bin otobüs arasında olmak gibi. Gücünü katlanarak arttırmasında en büyük etken de mikael'in tıkalı burnu ile bambaşka bir şeye dönüşen vokalidir. Tabi bir de kaşlarını bitiştirip yukarı doğru kaldırarak söyleyişini de unutmamalı. Mikael reyis, ibo'nun parçalarını coverlasa onları dahi büyülü bir forma sokar kesin. Rabbim ses tellerine zeval vermesin!
  9 ... serenity painted death
 • aşk

  14851.
  "
  Artık olamayacağını biliyorum. Aşk benim kalbimi yakıyor, seninkini yalayıp geçiyor. Ben tam merkezine koyuyorum aşkı hayatımda, sen başka bir şeyin yerine koyuyorsun.

  Bana evlenme teklif ettin, reddettim. O gece sana geldim, bu defa sen reddettin. Aşkı ve ahlâkı tartıp durdun aylar boyunca. Gerekçelerini, savunularını, ithamlarını, infazlarını sıraladın; sanığı da savcısı da yargıcı da sen olan bir mahkemede yargılayıp durdun kendini defalarca. Hangi yanın haklı çıksa, bu davanın öbür yanından yara aldın. Çünkü ne yeteri kadar âşık ne de yeteri kadar ahlâklıydın.

  Oysa aşkın yeterince'si olmaz benim için hiç olmamış sevgilim. O ya vardır ya yoktur. Hududu, temkini, itidali, tazmini olursa zaten aşk olmaz. Var olduğu müddetçe vardır o. Ve var olduğu müddetçe de tek biçimde tek hacimdedir. Seninle istanbul'a gelebilir her şeyi terk edebilirdim, beni ben olarak sevdiğini bilseydim.

  Ben babamın, annemin, vasili'nin, cümle âlemin, bütün Batum halkının, isterlerse bütün Rusya'nın, iran'ın, Azerbaycan'ın nezdinde suçlu olmaya razıydım. Öyle, her şeye razı gelmiştim. Ama sen, bir parça unutmak uğruna benim kapımı çaldın, korkarım bütün kapıları da çalacaksın. O kimse, ondan başkasıyla dolmayan ve ona dolamayan yanınla dikildin karşıma. Açılan yaralarının acısını yeni bir yara açarak kapamaya çalıştın. Ben senin için sadece 'kadın'dım. Biricik değildim bu yüzden. Sana benden önce yaşadığın her ne ise onu unutman için kendi hayalimi seve seve armağan ettim. Ama gelseydin. Bana aşkını verseydin. Onun da geleceği olmasındı, bugünü bana yeterdi.

  Bir yaranın acısını unutmak için gönlünde başka bir yaranın açılmasına razı geldin. Üstelik kendini bu yaraya da koşulsuz devredemedin, sürekli hesaplar yaptın. Aşk değildi bu. Aşk olsa hesap yapacak mecali kendinde bulamazdın.

  Bu kadar hesap yapmaya ne gerek vardı? Hepi topu aşk işte. Gelir, yaşanır ve günü gelince biterdi.

  "

  (bkz: nar ağacı)

  Ne de güzel anlatmış nazan hanım. Kalemine, kelamına ve yüreğine sağlık.
  14 -1 ... serenity painted death
 • uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

  2195.
  Sol elini kıskandırmak için sağ eline ilan verenler...

  ikisini bir arada kullanmadan evvel başka bir organı daha kullanmayı öğrenmeleri gerek.
  8 ... serenity painted death
 • fethullah gülen

  6670.
  herif resmen "ah nerede" filmindeki çapkın tarık akan gibi her güzeli kandırıp mavi boncuk dağıtmış. kötü emellerine alet edip evlenmeden kullanacak, gönül eğlendirecekmiş. Yıllardır kandırmadığı, iyi olmadığı, gözüne hoş görünmediği bir tane bile siyasi lider kalmamış. en sonunda kezbanın birine(?) öyle bir çatmış ki babayı almış. ne istediyse artık ondan! anasından emdiği sütü burnundan getirmeye başladı pörtleğe. Oh olsun!

  Not: rahmetli Tarık akan'ın adını onunla bir cümlede kullanmak bile tuhaf olmadı değil. Mekanı cennet olsun.
  10 -3 ... serenity painted death
 • boşanmış bir kadınla evlenmek

  39.
  boşanmış bir kadın. eksiği yok. kusuru yok. hatası? belki çok, belki hiç yok. artısı, acı tatlı hayat tecrübesi. biraz yorgunluk ve kalp ağrısı. o zaman bir sıkıntı var mı? yok. adam kadar normal. taraflara mutluluk dilemeli. ki mutluluğu istemek herkes gibi onun da hakkı. salakça yorumlar yapmamalı.
  57 -3 ... serenity painted death
 • yaran diyaloglar

  8465.
  Şarkı sözlerinin, akorların ve tabların olduğu dosyayı gören nenega çığlığı basar ve beni kalaylamaya başlar...

  "Vuuuuuh! Habular nedur böyle? Pisluk!"

  "Ne oldu, ne yaptım?"

  "Okuma yazma bilmayirum diye buları anlamadum mu sanayisun?"

  "Ne var ki bunlarda?"

  "Am yazayi habu sayfalara!!! Am am am bir da em yazayi!!! Cenabet Uşak, kalduru atacağum habu pislukleri..."

  "Oha am değil, a ve m. Akor onlar akor, ahah!"

  "Ben anlamam ne koyi, kime koyiyi!!! Evumden Melekler kaçayi senun yüzunden!!! Yakacağum, yirtu atacağum hepsuni..."

  "Ama bunlar bana lazım!"

  "Sus, git da önce bi boy abdesti al sen..."

  "..."
  22 -1 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının itirafları

  160672.
  Bir yeğenim var. Kuzenimle arkadaşımın çocuğu. Dünya tatlısı bir şey. Varlığının müsebbibi sayılırım. Müsebbibi demek ağır oldu, doğmasına vesile oldum diyeyim. Zira anne ve babasının tanışması benim sayemde gerçekleşti... Olmasaydın olmazdım der gibi sevimli sevimli bakıyor bana bazı anlar. Anne karnına düştüğü anı ilk kez duyup amca ve dayı olduğum haberini aldığım ve doğumundan sonra onu ilk gördüğüm an yaşlarımı kontrol etmekte zorlanmıştım. Zaman çabucak geçiyor. Hızla büyüyor. Her anına şahit olamasam da bir araya geldiğim vakitleri sıklaştırıp hafızama kazımaya çalışıyorum. Büyüdükçe daha da çok seviyorum onu. Hayatının ne kadarında var olacağım bilmiyorum lakin sağlıklı bir ömrüm olur da yeterse mutlu olduğu her ana şahit olmak istiyorum. Huzurlu, sağlıklı ve mutlulukla dolu, aklı başında, düşünen, iyilikten şaşmayan, ahlaklı, yalandan ve sahtekarlıktan uzak, insanlığa faydalı bir kadın olur umarım. Bir de beni hep sevsin, çok sevsin istiyorum.
  16 -2 ... serenity painted death
 • kokusu huzur veren şeyler

  50.
  Kek ve Bebek kokusu.

  Mis!
  9 ... serenity painted death
 • atatürk ün şaşı olması

  23.
  Gözlerindeki sorunu bırak, adam mı? adam. insan... evvela buna bakmalı. uzunmuş, kısaymış, şaşıymış, kelmiş, şişmanmış ne önemi var. sevmiyorsa da saygı duymasını bilmeli insan. hele ki bu ülke için böylesine kıymetli birine karşı. insan dedik tabi. laftan anlar mı insanlığı noksan olan?
  14 ... serenity painted death
 • seksi gecelik yerine polar pijama giyen kızlar

  10.
  Bu soğukta her gece incecik seksi gecelikle yatıp motoru bozduktan sonra yanınıza geldiğinde zart zurt sesler çıkamaya başladığında da kadınlar osurur mu ya, hiç yakışmıyor dersiniz.
  11 ... serenity painted death
 • larda yüzen alsancak

  33.
  O güzelim sözlerin göz göre göre piç edilmesinin sonucu al sancakları larda da yüzdürürüz, milletimizi nim sahibi de yaparız. Gül gibi şiirle doku uyuşmazlığı yaşayan sıkıntılı bir beste. Kendi başına güzel olabilir de bu efsane şiire uymamış arkadaş. Hadi bestekar saf, çocuk ruhlu, çok güzel bir şey yaptığını sanıp yavrusuna kıyamayan bir kuzgun da bu besteyi kabul eden kuruldaki adamların derdi neydi? kafaları mı güzeldi? Daha iyisi yok muydu? Hiç mi oturup "abi larda al sancağı nasıl yüzdüreceğiz biz?" sorusunu sormamışlar kendilerine? Bu şahane dizelere sahip marşımızdaki boktan prozodi sorunu yüzünden bir tümen dolusu subay/astsubayın kıçlarını yırtarak marşı söyle/yeme/yişleri esnasında çıkan kaotik bir gürültünün akabinde dakikalar boyunca süren bir sessizliğe gömüldüklerini bile hatırlıyorum. Arızalı bir şekilde yıllardır söylemeye devam ediyoruz. Böyle de Komik bir milletiz vesselam.
  14 ... serenity painted death
 • trabzonlular

  87.
  "
  'Haydisana!' Diye bağırdı, 'ne pekleyisun? Paran pul oldu diye seni ha burda pirakacağumu mu sandın?'

  Motoru çalıştırdı. 'Atla.'

  Eğer 'trabzonlu' denecek bir tip varsa -ki vardı-, onun, burnu kopup yere düşse gururundan eğilip almayan ama kendisine emanet edilen bir avuç samanı korumak uğruna kendi samanlığının yanmasını da göze alan insanların en saf temsilcisini settarhan ilk defa bu kaptanla tanıdı. içten içe 'her şeyin en iyisini ben bilirim' deseler de gerçek bilgiyle karşılaştığına kanaat getirdiğinde tereddütsüzce itaat eden bu insanların katıksız bir örneğini settarhan'ın karşısına kader çıkarmıştı.

  "

  (bkz: nar ağacı)
  13 -1 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının rüyaları

  2341.
  Dün geceden...

  ilkokula gidiyorum. Çocukken okulumuzun karşısında küçük bir kırtasiye dükkanı olan adil amca vardı. Ona uğruyorum. Fakat kısa bir süre sonra ruya saçmalıklarına başlıyor. Hemen yan dükkanda bir kadın, leblebi tozu satıyor; adile naşit! Koca bir dükkan sadece leblebi tozu dolu. Adil amca ile adile naşit dükkanlarını birleştirmek için evlenmek(!) istiyorlar. Okulun bahçesinde düğün yapılıyor ve hemen ardından dükkanlar birleşiyor. işleri iyi gitmiyor. Benden fikir istiyorlar. Kek satışı işine Girmelerini tavsiye ediyorum. Söylediklerimi önemseyip uyguluyorlar. Bir anda inanılmaz bir servete ulaşıyorlar. Tam manasıyla ülkenin kek imparatorluğuna sahip oluyorlar. Bu kadar çok para bizim için fazla, zaten ihtiyarladık ve bir ayağımız da çukurda deyip bütün servetlerini bana bırakacaklarını söyleyerek vasiyetnamelerini okurken kapıdan içeri elinde tüfekle Münir Özkul giriyor! Adile naşit'in eski kocası olduğunu, parasını kimseye koklatmayacağını söyleyip beni vurmaya çalışırken kalp krizi geçiriyor. Adile naşit bu durumdan beni sorumlu tutup elinde terlikle(!) kovalamaya başlıyor. Kaçarken okulun bahçe duvarına tırmanıyorum ve arka tarafa yuvarlanıyorum. Yataktan düşmüş bir şekilde uyanıyorum...

  Allah rahmet eylesin, Adile naşit vefat edeli 30 sene olacak. Adil amca nerede, ne yapar, ölmüş mü bilmiyorum. Münir Özkul ise umarım lanetli 2016'yı da yenecek...
  15 ... serenity painted death
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  serenity painted death kimseyi takip etmiyor.