• hafıza i beşer nisyan ile maluldür

  17.
  beşerdir bu, şaşar. bildiğin insan evladı. şaşırana şaşırmamak lazım. sıklıkla övündüğü hafızası bile yanılır, unutur. yeri gelir unutmuş olduğunu da unutur, hiç yaşanmamış sanır. belki de en üzücü olanı böyle anlarda iyi Veya kötü fark etmeksizin bazı mühim hatıraları hatırlayamamanın kişiye ne denli faydası olabileceğinin farkına varamayışıdır...

  Not: unutmayı unutmamak, unutulmayı unutmaktan evla mıdır? Muamma.
  7 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının itirafları

  160072.
  Yıllar sonra yeniden bir mektup yazdım bugün. mail değil, kağıt sayfalar üzerine yazılan. eski usül. uzun uzun yazdım. bir hayli vakit olmuştu yazmayalı. sanırım beş yıl. üç sayfalık mektubu defalarca okudum ve sonra dışarı çıkıp yaktım. dumanını savurdum bulutlara; rengi oldukça güzeldi. yazım feci şekilde çirkindir, okuması güçtür fakat o sebepten yapmadım bunu. dumanla haberleşmeyi denemek istedim. cümleler dumanın üzerinde dans ederken rüzgarla beraber uçup gittiler bir bilinmeze. cevap gelir mi orası bir muamma. lakin iyi geldiği aşikar. tavsiye ederim... Siz yine de beni dinlemeyin. Yakmasanız da yazmayı deneyin. Kağıtları da yakmayın, yüreği kağıttan narin olanları da. Kalkmışsa eğer, henüz kirlenmemiş yerlerinizden öpülesiniz.
  11 -2 ... serenity painted death
 • yapılmış en aptalca dalgınlık

  4826.
  Bir Yaz günüydü. Öğrenciydik. Sıcaktan süblimleşiyor, kalan parçalarımızla sürünüyorduk. Gündüz vakti uyuyordum. Kız arkadaşım defalarca aramış, mesaj atmış duymamışım. Telefon kontörlüydü ve çoktan sıfırlanmış. Paldır küldür sokağa attım kendimi. Gözlerimin biri hâlâ kapalı, saç baş darmadağınık, yarı ölü, zombiden hallice bir vaziyette. Kontör almaya gidene kadar koca cadde boyunca bütün insanlar dönüp bana bakıyordu. Ben bir türlü kendime gelememişim, elimde cüzdan ve anahtarla yürüyorum da yürüyorum. Bir yandan da uyuz olup söyleniyorum kendi kendime, biri bir şey dese de dalsam diye. Sonunda ergenin teki eşek gibi sırıtarak yanıma geldi ve "abi baksırın da çok şekil ya batman falan ehehihieihi!" dedi. Şort giyiyorum sanıp da mal gibi donla dışarı atmışım kendimi! Uyduruk şeyler satan mağazalardan birine girip berbat bir pantolon almıştım. ilk ve son kez giyişim oldu o gün. Ara sıra dolabın dibinde gördükçe bu şapşal anım aklıma gelir, rezilliğime söylenirim.
  16 -1 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının istekleri

  2406.
  Karanlıktı. Geceydi. Gecenin sessiz çığlığını bastırmak gerekti. Notalara sığınmak gerekti. Let down çalmaya başladı. Sonra bir kez daha, bir kez daha... Bıraktım dilediği kadar dönebilirdi. Olduğu yerde dönmesini iyi bilirdi. Sol yanımdan bir tane süzüldü. En derine saplanıverdi. ilk duyduğum ana gidiverdim. Muhtemelen sana da olmuştur ey okur. Ya da henüz okumamış ve muhtemelen hiç okumayacak olanlara... Kanatlarım yok, kabuklarım kırık. Duvarlar daha da yüksek, tanıdığım insanların çoğunun hayalleri sönmeye yüz tutmuş artık. Zibilyonlarca şey hayal ederdim. Hayallerim olsun isterdim. Şimdilerde tamamına yakını kayıp... Uzunca bir yokuşun tepesinden aşağı sonsuza dek koşacak kadar gücüm olsun istiyorum. Güneş hiç batmasın lakin sıcağı can yakmasın istiyorum. Rüzgar bir anne gibi yüzümü okşasın, anneler ve çocukları hiç ölmesin istiyorum. Böcekler insanlardan korkmasın, insanlar böceklerden tiksinmesin istiyorum. Sol yanımızda taşlar kamp kurmasın, dudaklarımız gözlerimize el uzatsın istiyorum. Düşlerimizi kıskandıracak günler yaşayalım istiyorum... Ve let down demişken, Radiohead Türkiye'ye gelsin, dünya gözüyle izleyebilelim istiyorum.
  8 -1 ... serenity painted death
 • büyük beyaz boş duvar bulunsa yazılacak söz

  564.
  duvar da olsa temiz buldunuz, kirletmeyin; dünya yeterince leş bir yer zaten!
  17 -2 ... serenity painted death
 • sözlük kızlarının fotoğrafları

  2964.
  çok yakında sözlük kızlarının iç çamaşırlarının fotoğraflarına kadar evrilir bu olay.

  Fotoğraf(suret), el, saç, ayak, kolye bla bla bla...

  nasıl olsa talepten çok arz var. gösterme meraklısı tip de bolca mevcut.

  ilgi mühim şey tabi. Kolay gelsin...
  10 -1 ... serenity painted death
 • recep tayyip erdoğan

  25760.
  Mütemadiyen "göklerden gelen bir karar vardır" derken bu kararın neresinde, hangi rolde, nasıl bir ehemmiyet içerisinde olduğunu düşünüyor merak ediyorum.

  "göklerdeeeeen gelen bir karaaaar var, değişmeeeez!!!" tamam, eeee? "ehehehe başkanlık var, saltanat var efendim sonracığıma teokrasi diye de bir şey var biliyonuz..."

  hadi oradan!..

  Namaz kılıyor. Beş vakit. Öyle biliyoruz. Süreler okuyor. Kuran'ı da defalarca hatim etmiştir...

  Şu surenin de mealini iyi biliyordur umarım.

  (bkz: maun suresi)

  Bazan insanın kendisine dur demesi, hırsları ve ihtirasından arınması gerekir.

  Dünya kimseye kalmıyor zira, buradaki hayatın elbet bir sonu var.

  Bu kadar...
  10 ... serenity painted death
 • büyük saat

  20.
  ipin ucunda bir adamın ruyası; büyük şairin ingiltere'ye gönderdiği mektup, mektubun içinde bir şiir, şiiri okuyan kafası tuhaf, kafası müzikli abilerin grubu ve hemen oracıkta dilini bilmedikleri bu şiirden yapılan beste...

  birileri uyanabilseydi duymak isteyeceği parça işte tam da bunun gibiydi.

  https://m.youtube.com/watch?v=Cro_yohum14+

  Hayat sürerken ölürdük, iyi olunca dağıldık lakin hep kötülere maruz kaldık... bitti işte.
  8 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının itirafları

  160042.
  yerinden kalkamayan eski kafa, kasetçalar bir teyibim var. Bir türlü atamıyoruz. Betonlaşmış. Bok gibi ses vermeye başladı yıllardan beri. Eskiye hürmeten saklayalım dedim ama mide bulandırmaya başladı. Ses çıkarttıkça insanların midesi bulanıyor ve çıldırtıyor. Bu kadar rahatsız edici olmasına karşın nuh diyor peygamber demiyor. Sonsuza dek orada kalmak istiyor. Biz bile yok olup gideceğiz, seni kim takar, kim dinler diyorum ama anlamıyor. Yapıştı, kalkmıyor. Başına trajik bir son gelecek böyle giderse. Yerine yeni nesil zarif, modern çizgilerde, kaliteli ses veren bir icat koyabilirim umarım. Yoksa beni bile mezara koyacak... çok üzülüyorum.
  11 -1 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  10782.
  Bir ateş daha... Gördük ki Şu hayatta her şey mümkün. iyinin kötü, kötünün iyi olması; düşmanın kardeş, kardeşin düşman olması; siyahın beyazın yanında temiz, beyazın siyahtan uzaklaştığında kirli olması; yalan söyleyenin doğru kişi, doğru söyleyenin dokuz köyden kovuluyor olması; düello için kapışan silahşörlerin aynı hedefe namluyu çeviriyor olması; idam mahkumunun celladına hayran, celladın kellesini aldığı idam mahkumundan günahkar olması; câninin masum, masumun câni kabul ediliyor olması; bir amaç uğruna gözü dönmüş insanlar için her yolun mübah olması; suyun yakıyor, ateşin söndürüyor olması... Dünya tamamen griye dönmüş bir yer artık. Buna eminim. Ve bu fani Dünyadaki cehennemimiz omuzlarımızın üzerinde; yanıyoruz.
  19 ... serenity painted death
 • clash of clans

  775.
  bağımlılık yaratan şarj düşmanı lanet oyunlardan biri. bu bir, kelimelik iki. hiç yüklememek, başlamamak gerek. çok keyifli ve bir o kadar da fuzuli bir oyun zira. sonu olmayan ışıksız bir tünelde sırıta sırıta koşmak gibi salakça bir eylem. bir yere varamayacağını bile bile mutlu olduğuna inanıp kendini kandırma sürecine kapılmaya benziyor. vaktinizi daha kıymetli şeylerle değerlendirin bunlarla uğraşmak yerine; mesela kek yapın! Sonra bana yollarsınız belki. Tavsiyemdir, şeftali ve kuru üzüm keke çok yakışıyor...
  15 ... serenity painted death
 • çok özlediğin kişiye çok özlediğini söyleyememek

  11.
  gurur denen o lanet duvar yüzündendir çoğu kez; ya sonrası umduğum gibi olmazsa diye vazgeçilir. iki taraf da aynı sorularla cebelleşir durur. Sessizce uzaklaşıp zamanın acımasızlığına mahkum olunur.

  susarak özlüyorum dersen acı çekmeye mecbursun. Kendine yenilme arkadaşım.
  14 ... serenity painted death
 • insanın içini bir anda acıtan sözler

  615.
  "sen kimsin ki..."

  bunu söyleyenlerin birçoğu tahmininden daha büyük bir yaraya sebep olur ve aslında o an karşısındaki insanın gözünde kendi değerini sıfıra indirmiştir.

  Yakınım dediğiniz birine sakın söylemeyin bu sözleri...
  17 ... serenity painted death
 • yaran olaylar

  2242.
  kulağında kulaklıklarla elektro gitarını çalan torunun yanında televizyon izleyen anneanne kişisi merak eder ve çaldıklarını dinlemek istediğini söyler. kulaklıları takan yaşlı kadın 5 dakika boyunca torununu dinler, hafif hafif kafa sallar, dizlerine vurup ritim tutar ve arada vuuuuuhlar. çocuk durunca kulaklıklarını çıkartır ve bombayı patlatır:

  "bağa bak ula, biraz fazla hizlisun, hep haşin çalaysun ama güzel tıngırdatiyisun. şole pivpivpiv ötturiyusun ya oni yapma, beğenmayrum. kulaklarumi tirmaliyi!!!"

  anlaşılmıştır ki kadıncağız her türlü harmonic tekniğine uyuz olmaktadır...
  13 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının ruh halleri

  13407.
  Ruhum uyurken ben ayakta, ruh gezinirken ben uykuda; bir araya gelemiyor gibiyiz.
  18 ... serenity painted death
 • mavi kuş

  35.
  mavi kuş her daim sarhoş, biraz da bize kızmış... mavi kuş griyi unutmuş. nedendir bilinmez, küsmüş. oysa ki kalbi kırılan o değil miydi? mavi kuş biraz kibirliymiş; artık bizleri görmezden gelirmiş. oysa biz onu kardeş bilmedik mi? mavi kuş sırtını dönmüş; dünü hatırlamaz olmuş. oysa beraber ne güzel anlarımız, kedilere parçalarımız olmamış mıydı? mavi kuş yalana sığınırmış. oysa ki doğrulardan şaşmayacağımıza söz vermemiş miydik? mavi kuş maviden başka renk tanımaz olmuş. oysa ki gri ile bir bütün gibi değiller miydi? mavi kuş sanki bir düş. oysa biz gerçek olduğumuzu sanmamış mıydık? mavi kuş her daim sarhoş, biraz da bize kızmış. belki bir gün ayılır diye bekler dururmuşuz...
  13 ... serenity painted death
 • öpüşürken içe mi çekiyoruz yoksa üflüyor muyuz

  194.
  Dilini iki kez yukarı bir kez aşağı tempoyla hareket ettiriyor, sağ gözünü hafifçe kısıyor, sol elinin serçe parmağını kaldırıyor, sağ kulağını hareket ettiriyor, sol ayağınla yerde daireler çiziyor, burnundan nefes veriyor ve sessizce osuruyorsun. iyi öpüşmenin kuralları bunlar. Bugün ilk iş çabucak dene. Hadi bakalım.
  10 ... serenity painted death
 • yaran diyaloglar

  8455.
  kalabalık bir aile yemeği, bayram olabilir. çoluk çocuk toplanmış neşeyle sohbetler edilmekteyken, askerden dönüp kısa bir süre evvel işe başlayan toruna pek mühim bir şey söyler dede...

  "ula bağa bak sağa şimdi çok muhim bişey söyleyeceğum. dinle beni!"

  "efendim dede?

  "okulunu güzelce biturdun, askerluğu yaptun, çok şükür hemen işe da başladun. şimdi sirada ne var biliyimisun?"

  "ne var dede?"

  "Vakit geldi..."

  "evlilik diyecek, kesin..."

  "bir an evvel biyuk birakacasun!!! artuk tam zamanidu..."

  "???"
  10 -2 ... serenity painted death
 • hey hey my my

  10.
  hey hey... maviden uzaklaşıp griye doğru yol alırken karanlığın içinde kaybolmaya ne dersin? hey hey... sana biçilen bu rolü oynamaktan sıkılıp kaçmaya ne dersin? hey hey... beklentileri karşılayabilmek için kendini tüketerek yavaş yavaş silineceğine kaybetmeyi kabullenmeye ne dersin? hey hey... unutulmaya yüz tutmuş bir mutluluğa dönüşmektense kalıcı bir acı olmaya ne dersin? hey hey... evetlerin esaretinde yaşamaktansa hayır deme hakkını kullanmaya ne dersin? hey hey... tüm kontrolünü kaybetip zamanla eksileceğine tek bir hamlenle şalteri kapatmaya ne dersin? hey hey... istediğin belki sadece görüntülerden kurtulmak ve sessizlik... hey hey... dinlemeye ve dinlenmeye, ...ne dersin?
  6 ... serenity painted death
 • unutulmaz film replikleri

  8137.
  "massimo'nun bir sevgilisi değil, dünyası varmış. asıl ailesi diğeriymiş..."

  (bkz: le fate ignoranti)
  12 ... serenity painted death
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  serenity painted death kimseyi takip etmiyor.