• fender telecaster

  52.
  spastik ve çirkin görüntüsünün aksine büyüleyici kadife ses rengine sahip efsane gitar. fiziği ve sesi ile tam bir karakter abidesi. dış güzellik mühim değil ben öze bakarımcımlar için biri hediye etse diye umutla beklenilesi. Sıkı dost olunası, kafası güzel icat.
  5 -1 ... serenity painted death
 • yaran olaylar

  2241.
  Gecenin köründe dede ile ninenin yattıkları yan odada saatlerce futbol muhabbeti yapması. Trabzonspor'un o haftaki maçının kritiği, kalan maç fikstürü ve şampiyonluk ihtimali üzerine bitmeyen hesaplamalar...

  "Habu hafta deplasmana miyuk haci?"

  "Yok avni akereyuk!"

  "Diyeyum sağa hağu Şenol bu sene da gene bi pok edemiyecek..."

  "Siçayum onun o sepet başuna!!!"
  7 -1 ... serenity painted death
 • hayata dair iç burkan detaylar

  5459.
  Annemin kuzeni. Babasını ve eşini kanserden kaybetmiş kadın. Bir oğlu ve iki kızı vardı. Dün haberi öğrendik, tek oğlu da kansere yakalanmış, pankreas... hastalığın seyri son aşamadaymış ve ameliyat yapılamıyormuş. Geç kalınmış ve Durum oldukça kötü...

  Üzerine diyecek bir şey bulamıyor insan. Kadın yine de çok güçlü. Daha yeni baba olmuş evladı da kansere yakalandı ve yaşadığı onca acıya rağmen isyan etmiyor. Bazı insancıklar da ufacık sıkıntılarda çıldırmaya devam ediyor...
  13 ... serenity painted death
 • she ra

  18.
  şaibeli çizgi film karakterlerinin ilk örneklerinden biridir. şaibelidir, zira adam'ın kardeşi olduğu söylenmesine rağmen aileden çok uzak yaşamaktadır. kimilerine göre eternia kralının veled i zinasıdır she ra... bir diğer söylenti ise kendilerini izleyen sabi sübyan için daha da kötü etkiye neden olmuştur. rivayet şudur ki; sevgili kahraman kızımız she ra fahişe anasından gelen genetik mirasın etkisi ile kardeşi adam'i ayartıp ensest ilişkiye zorlamaktadır. zavallı totoş görünümlü cengaver adam'in da bu durumdan şikayetçi olduğu hiç duyulmamıştır...

  tabi ki bunların hepsi birer söylentiden ibaret olup aslı astarı kesin olarak kanıtlanmamış, kendilerini pek sevmeyen kişilerce fısıltı gazetesi ile yapılan karalama kampanyasından kalma bilgiler olmuştur.

  ortada tek bir gerçek varsa eğer o da hanımefendinin akıllara zarar bir güzelliğe sahip olduğudur.

  Not: çizgi film karakterlerine aşık olan dönemin çocuklarına selam olsun.
  6 ... serenity painted death
 • whatsapp

  2833.
  whatsapp icat oldu, mertlik bozuldu. hep bir ayağın çukur, hep tetikte, hep bir izlenme korkusu. senin dokunduğun sana sırtını döner mi diye düşün taşın. düşünmek de boş iş, hepsi karşında. aşkları megabaytlara sığdırmaya çalışanın akıbeti bok dolu çukur. Dokunmadan konuş, kelimelerle ısın, kokusuz renksiz sıfırlar ve birlerle avun. Böyle yola çıkan hikayelerin çoğunda Mutsuz son.
  13 -1 ... serenity painted death
 • gel

  99.
  gel...

  neresinden tutarsan tut orası güzel, orası seni tutan bir şarkı. neresine dokunursan dokun bir yerlerine dokunuyor, dokunmakla kalmıyor yakalıyor. tıkanıyor bir yerler, ses değil, burun değil, nefes değil. delip geçiyor bir yerlerini ki çivi değil, kör bıçak hiç değil. bir biçimsiz rüzgar gibi gelip geçiyor. Uçurtmanın yüzünü okşuyor ve götürüyor. gel'sin, geçmesin isteyenlere.
  medi.
  10 -2 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının istekleri

  2403.
  Gri mavi renkli devasa bir uçurtma yapıp Onunla uçmak, bulutları mıncırmak, Kırlangıçlara hava atmak, yükseklik korkumu yenmek ve neverland'e gitmek istiyorum. Sonra da orada uyumak; çocuk sesleri eşliğinde derin, rüyasız, deliksiz, huzurlu bir uyku...
  9 -1 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının itirafları

  159957.
  Hayatım boyunca gördüğüm rüyaların en boktanlarından-belki de en boktanı- birini gördüm az evvel. Değil hatırlamak böyle bir şeyi gördüğümü ihtimal dahi etmek istemiyorum. Ama biliyorum bu lanet hafıza yüzünden unutmak namümkün. Kalbim blender ile parçalanmış gibi hissediyorum. Bu kalp acısı, bu hayal kırıklığı ve ruh yangınını anlatabileceğim kelimeleri seçemiyorum. Psişik yönüm güçlü, rüyalarımın işaret ettiği bazı olayları yaşadığım olmuştur. Umarım yakınından geçecek bir şeyi bile yaşamam, duymam. Hafızamı sildirmek istiyorum...
  12 -1 ... serenity painted death
 • yıldız kayması

  74.
  Az evvel uzun bir aradan sonra şahit oldum yine. saçma bir mutluluk sebebi oldu. halbuki hüzünlü bir an. yakalarsan dilek tut, gerçek olur da kocaman bir yalan. Ki kayan da yıldız değil ya aslında, meteor. insanlar gibi devasa kütleleri de parlatma ihtiyacından kendimizi inandırıyoruz buna. kim bilir kimlerin düş kırıklarının an be an gökyüzüne yansımasıdır o an. parıldıyor, ben vardım diyor, derin bir çizik atıyor ve birden kayboluyor. suya düşen hayaller gibi. suya düşse belki bir balığın ağzında yine dirilirdi. oysa gökyüzünde asılı olanlar öyle mi? aksi kendinden daha diri sanki. gökle su arasında buhar olup dirilmeli. Dirileceğiz... gerisi yalan dolan.
  8 -1 ... serenity painted death
 • geleceğin meslekleri

  43.
  geleceğe dair genellikle daha sakin, yavaş ve huzurlu bir hayat öngörülmüştü kurgu-bilim öykülerinde. lakin çoğunluğu hayal kırıklığı oldu, daha da karmaşıklaştı, kaos hakim olmaya başladı. günümüzde ilişkiler bile hızla tüketilir oldu. Çabucak sahip olduğumuz şeyler fazlalaşıp anlamsızlaşmaya başladıkça birbirimizi anlamamaya daha da meyillendiğimizden belki de... modern hayatın getirdiği bu hengamenin sonucunda doğacak yeni mesleklere birkaç tane daha eklenebilir mesela. farz ı misal hayatına anlam kazandırmak isteyenler için düş tacirliği, yaşam senaristliği ve yönetmenliği gibi. tanrının yazdığı kaderle örülü hikayen sarmıyorsa bırak da beşer bu işi onun yerine çabucak halletsin. nasıl olsa mikro tanrıcılık oynamaya bayılıyoruz; acziyetimizi görmek istemeyişimizden olsa gerek.
  5 ... serenity painted death
 • gusül abdesti

  60.
  beyinde değil bedende. beyin yıkayanların/yıkatanların hal-i pür melali nicedir biliriz. bu kez bacak arasına yoğunlaşın. şükür ki sularınız akıyor. boşluk bırakmayın. beyinde boşluk bırakanlar kimlerin yolunda kukla oldular aşikar. yolunuzdan sapmayın, temiz kalın. niyet mühim, iyisinden şaşmayın. iyilikle, güzel olun.
  13 ... serenity painted death
 • sen bu yazıyı bana yazdın

  36.
  Bu yazı o yazı mı? sebep? O Yazı kayıp. yazdın ama okuyamadık. yazdın varsaydık. yazsaydın da okutmazdın. öyle bir hukukumuz olsaydı bu başlıkta işimiz neydi? Biz ben değildik. ortada yazı da yok. sen zaten çoktandır kayıp. bunu da saymayın. Zafiyet olsun. yine beklemeyiz. Kendi kendinize yazıp oynayın. Saçmalık.
  13 -1 ... serenity painted death
 • eziklik psikolojisi

  9.
  insan kendi kendinin mengenesi. ne başkasının sözü ne de ettikleri. ne gelmişse başa, müsebbibi kendi sözleri; susup da söyleyemedikleri... yüceliyorsa da, ezilip büzülüyorsa da kendi elinden; evvela bunu bilmeli. bile isteye kendini ufalayarak hiçliğe ermeden hiç olmanın ağırlığı ile ezilmemeli... desek de nafile. çizen de oynayan da belli.
  9 ... serenity painted death
 • yolda olmak

  4.
  bir yere yere ait ol(a)madığını hissettiğin vakit gelir bu yolda olma isteği. herhangi bir yerin sakini olmadan yaşayabilmenin hayaliyle kalabalıklardan uzaklaşıp karanlığa karışmak, kendini buluncaya kadar gitmek, gitmek alabildiğince... ve izlerin bulunamayacak şekilde kaybolana dek.
  bir adet karavan, mühim bir yol arkadaşı ve hiç dinmeyen müzikle beraber; ne mutlu eğer olabilirse.
  14 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının rüyaları

  2334.
  Bu geceden...

  Erdal tosun masada. Yüzünün sol tarafında derin bir yara var. izbe, karanlık, duvarlarındaki boyalar dökülmüş pislik içinde bir odadayız. Kullanılmayan eski bir ofis olabilir. Bana bir şeyler anlatıyor. Önceki söylediklerini seçemiyorum ama kendime gelip ona kulak verdiğim anlardakilerin bazıları net aklımda.

  Bir liste hazırlamış. Çantamı hazırlamamı ve Yanıma almam gerekenleri söylüyor:

  "...bir paket tuz ruhu, üç parça gömlek düğmesi, en sevdiğin bere, birkaç boş şişe, sayfaları yırtılmış çizgi romanların, kopuk gitar teli, bileklik, iki yastık, sağ alt köpek dişin, içi dolu defter, patik, oyuncak ayı, yarısı kesilmiş seccade, yara kabukları, çay bardağı, eğri bir bıçak, gözyaşını sildiğin bir mendil, çilekli milkshake, bir kutu ekler ve alabildiğin kadar su..."

  Söylediklerine anlam vermeye çalışıyorum, neden orada olduğumun farkında bile değilim. Kapı aniden açılıyor. Kardeşi gürdal tosun tombalak kılığında içeri giriyor:

  "listeyi verdiysen bir an evvel hazırlansın da gidelim abi..."

  Nereye diyorum? Erdal tosun cevap veriyor:

  "diğer tarafa, seni bekliyoruz..."

  "Diğer taraf?"

  "Zamanı gelince göreceksin neresi olduğunu."

  Kapıyı kapatıp odada beni yalnız bıraktıkları an karanlığa gömülüp birden uyanıyorum.

  Hakkımda hayırlısı...
  12 -1 ... serenity painted death
 • sinema tarihinin en hüzünlü sahnesi

  149.
  american beauty'de minik naylon poşetin rüzgarla dans ettiği o kısa videoyu izledikleri an ve ricky'nin unutulmaz sözleri...

  "...kar yağışına dakikalar kalan günlerden biriydi. hava elektrik yüklüydü. neredeyse duyabiliyordun. ve bu torba oradaydı. benimle dans ediyordu. tıpkı oynamam için yalvaran küçük bir çocuk gibi.
  işte o gün fark ettim. her şeyin ardında hayat vardı. ve iyilik dolu, inanılmaz bir güç. korkmak için hiç bir neden olmadığına inanmamı istiyordu.
  video zavallı bir bahane, biliyorum ama hatırlamama yardım ediyor. hatırlamaya ihtiyacım var. bazen öyle çok güzellik var ki dünyada.
  dayanamayacağımı hissediyorum. ve kalbim içine kapanacak..."

  https://m.youtube.com/watch?v=Qssvnjj5Moo+

  farkındalığın şiirsel anlatımı.
  8 -2 ... serenity painted death
 • kirk hammett

  197.
  ayağında wah pedalı ile doğmuş. Beyazlayan saçları dışında pek yaşlanmaması fantastik/korku edebiyatına olan ilgisi ile bağlantılı olabilir. sörf hastası. yumuşak başlı biri. harç gibi adam. diğer ikisini senelerce birarada tutan en önemli güç. arkadaş olmasını isteyeceğiniz tipte biri. muhteşem bir gitarcı değil, ki öyle bir kaygısı ve hedefi de yok. lakin yazdığı 8-10 adet şahane ötesi solo ve riffleri de mevcut. solo albüm yapmak gibi bir gayesi vardı senelerdir. ne aşamada bilinmez. şimdilerde gitardan kuduruk sesler çıkartarak solo attığını iddia etmesi ise en büyük ayıbı. yine de severiz. Kızılamayacak insan modellerinin en bilinenlerindendir kendisi. Umarım bir gün efsane tatlılıktaki o eski basit ama etkili sololarına yakın şeyler çıkartır yeniden.
  5 -1 ... serenity painted death
 • mevsimler

  24.
  güz aniden gelir, kış gitmek istemez, bahar kendini unutturandır, yaz çabucak biten.

  Birine gönlünü kaptıranın içinde kısa bir süre sonra diğerlerinin özlemi belirir.

  Daima ilkokul duvar resimlerindeki gibi rengarenk kalmaları dileğiyle...
  10 ... serenity painted death
 • tek kanallı dönem

  9.
  siyah önlük giymiş kuşağı duygulandıran dönemler. neydi o günler. sabahleyin yayın açıldığında okunan istiklal marşı ile sıraya dizilip saygı duruşunda bulunduğumuz, çizgi film çıkacak diye sevinçten kudurduğumuz, uykudan önce adile teyze'den dinlediğimiz masallar olmadan yatağa girmez olduğumuz dönemler... şimdiki nesil bilmez televizyonun boş görüntüsüne bakınıp yayını beklemeyi. sümük! sümük derdim o siyah beyaz karmaşık noktalardan oluşan görüntüye. inatla beklerdik bir an evvel yayına geçilmesini. pazar sinemalarında öğleden önce verilen disney filmlerini izlerken yaşadığımız keyif ve eğlenceyi bugün tv başında film izlerken yaşayamıyor insan. ya o konserlere ne demeli! tv karşısında klasik müzik bile izlenirdi o yıllarda, geniş bir izleyici tarafından. gerçi elimiz mahkum başka alternatif yoktu ama keyif alamadığımızı söylersek de yalan olurdu hani. ilk kez star wars' u izlediğimde de ekran karşısında donakaldığımı bilirim. hiç bitmesin istemiştim... gel gör ki zaman ilerledi ve 2. kanal yayına başladı. yeni bir kanalın yayına geçmesi aileye minik bir kardeş gelmişçesine heyecan kattı. sonra 3, 4 ve diğerleri. niihayetinde özel kanallar yayına başladı ve elimizdeki alternatiflerin bolluğundan olsa gerek eski toprakların gönlündeki anlamını yitirdi televizyon. özel kanallar ne mi getirdi? birçoğunun yandaşlıkta sınır tanımayan kalitesizliğiyle izleyicisine ne katıp katmadığı gayet ortada. trt mi? çoktan sizlere ömür.
  8 ... serenity painted death
 • david gilmour

  171.
  şu gezegen üzerinde bir erkek olarak anneliği, anne şefkatini yaşayabilen nadir bir tür kendisi. gitarının klavyesini bebeğini okşayan anne edasıyla okşayıp seviyor, diğer büyük gitaristler gibi sevişerek kendinden geçmiyor. gitar çalarken yüzünde beliren o sevimli ifadeyi en sevdiği yemeği yerken, büyülendiği bir filmi izlerken ya da içinde kaybolduğu bir kitabı heyecan içerisinde okurken görmek isterdim.

  Ondan daha iyi gitaristler vardır ama çalarken onun kadar güzel görünebileni yoktur.

  david gilmour
  david gilmour
  david gilmour
  david gilmour

  Adamın yaşlılığı bile ayrı güzel...
  8 ... serenity painted death
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  serenity painted death kimseyi takip etmiyor.