• sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  19068.
  Onun çizgileri yok. Aynada görünen çok. Sayılar hızla akıyordu önümüzden. Yapraklar arasındaki suretler kim bilir hangi ayaklar altında ezildi. Güzel bakıyorlar. Daim olacak mı, meçhul. Sen de öyle bak. Dedim ama nafile. Aralıktan kayıp geçsek de çeviremedi kolu geriye. Parçalar var da ne zaman duyulacak. Yine aynı serzeniş; ah şu zaman! Bana biraz da kendinden cömertçe bırak.
  4 -1 ... serenity painted death
 • stan lee

  35.
  O da gitti. 100 yılı devirmesi beklenendi. Onca süper kahramanı yarat, hayal gücünle ilham ver, hayal dünyasında yaşayan çocuklar için kaçacak bir arka bahçe kur ve zamanın dolduğunda karanlığa karış. Parmak şıklatmaya gerek yok, sıradan insanlarız. Kahramanlar bizden biri. Belki çabucak silinir belki de sonsuza dek kalır izlerimiz.
  9 ... serenity painted death
 • günaydın sözlük

  2811.
  Gün aysın. Ya da karanlıklar daim olsun. Ama içiniz kararmasın. Gününüz pazartesi sıkıntısıyla dolmasın. Foseptik kokulu sokaklara akmasın insanlar. Yataklardan çıkılmasın. Cenneti orada bir yerlerde yaşayın. Suratsız iş ortamlarından uzakta, dört duvar arasında, cehennemi boynunuzdan aşağı salın. Kendi içinizde yanın, ateşinizle pişin de demlenip patlayın. Karışmanız gereken, istediğiniz her neyse ona.
  4 ... serenity painted death
 • tipinizi tarif edin

  41.
  tipinizi tarif edin

  Böyle.
  4 ... serenity painted death
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  19044.
  Yara izlerini seviyorum. Onları keşfetmek, izlemek ve hissetmekten keyif alıyorum. Yara izlerinin hikayelerini duymak, tekrar yaşamak ve anlam katmak. Orada bir tanesine gömülebilirim. Kusur değil belki fakat onlarla daha da güzelleşiyoruz. En büyük yaradan içeri alsın beni. Yeniden doğmak isterim.
  6 ... serenity painted death
 • diyanete 8489 yeni kadro verilmesi

  11.
  Hedef her iki kişiye bir imam sanırım. Bölünerek çoğalıyorlar. Peki bu ne kadar elzem? israf değil mi boşuna şişirilen kadrolara giden paralar?

  Neyse, iki yallah bir allah ile göz boyamaya devam...
  3 ... serenity painted death
 • erkeklerin reddedilince yaptıkları

  37.
  Sikine bile takmamak. Bunu da yapıyorlar. Yapan var. insanları göklere çıkartıp önemsemeyin bu kadar.
  3 ... serenity painted death
 • jude law

  135.
  Adam hem yakışıklı hem de güzel. ikisi bir arada. Zor bulunur cinsten. Yaşlandıkça karizma da işin içine girmeye başlayınca tam oldu.
  3 ... serenity painted death
 • zamansızlık

  11.
  Zamanın dışında bir yerde. Çizgi değil de çemberde. Yelekli, içi geçmiş bir ihtiyar ile kaşı gözü yarık, kulaklarından ateşler çıkaran bir ergen arasında salınır vaziyette. Hangi çağ onun? Hangi yaşa ait? Hangi role bürünme mecburiyetinde? Kaçırıyor, en çok da kendini. Kaçışı bundan kelli. Ayna kırılacak belki de...
  3 ... serenity painted death
 • era

  26.
  Opeth güzelliği. Son yıllarda dinlediğim en hoş gitar sololarından birine sahip. Alışıldık prog öğeleri olmasa da farklı bir çekiciliği var bu parçanın. Yüksek hızda üstü açık bir araçla uçsuz bucaksız bir yolda hiç durmadan gitme isteği uyandırıyor. Güçlü bir duvar bulma umuduyla.

  https://m.youtube.com/watch?v=98wXIjkO4i0+
  ... serenity painted death
 • çirkin

  41.
  Çirkiniz. Kirliyiz. Hiçbirimiz masum değiliz. Maskelerin ardındaki pürüpak melekler hiç değiliz. Siyah her yerde. Lekeler kalpte. Hazzın doruğunda bile mide bulandırabileniz. ibre ne tarafa yönelirse. incecik köprüde ağırlıklar senin elinde.
  5 -1 ... serenity painted death
 • pale communion

  7.
  Zibilyon kez dinledikten sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki opeth’in en iyi ikinci albümü budur. Birinciyi seçemiyorum, söz konusu mikael üstad ise daha iyisinin gelebilecek olması her daim ihtimal dahilindedir.

  Hiç dinlememiş olup tekrar keşfetmek isterdim.
  ... serenity painted death
 • burs almayın kredi alın bedavacılığa alışmayın

  29.
  Bedavacılığa alışmayın? Bedavacılık!

  Bedavadan yaşayan iyi bilir ne olduğunu? Nasıl olsa ekmek elden su gölden...

  Öğrenciye verilen iki kuruş bursta da gözleri varsa demek. Doymak bilmemek böyle bir şey olsa gerek.
  5 ... serenity painted death
 • ilişkilerin bitme nedenleri

  321.
  (bkz: Tahammül)

  Azı değil de fazlası belki. Sonrasında patlama oluyor. Bir taraf diğerine üstünlük kurmaya çalışıyor. Alttan ala ala nereye kadar? Zorlamaya gelmiyor.

  iletişim kurmayı beceremiyor insanlık...
  9 -1 ... serenity painted death
 • ermeniyle rum çiftleşirse ortaya ne çıkar

  2.
  (bkz: hayko Bağdat)

  Anne Rum baba Ermeni idi sanırım.
  3 ... serenity painted death
 • kereviz

  123.
  Benden başka beğenen YOk sanırım. Çok seviyorum. Derun bir aşkla bağlıyım kendisine. Her gün görsem sofrada, bıkmam daha da isterim. Canım benim. Zeytinyağlı ve soğuk soğuk ne de güzel yerim...
  4 ... serenity painted death
 • yikanmak istemeyen cocuk

  0.
  Tanıdık isim. Güzel mahlas. Sevgili hocamızın ruhu şad olsun. Güzel anıları hala hafızamızda...

  Küçük bir Çocuğun ilk isyanı, başkaldırı bir nevi. Temiz olduğunu iddia edip paçalarından pislikler damlayanlara inat kirleriyle mutlu ve dürüsttür.
  8 -3 ... serenity painted death
 • yaşlanmak

  242.
  Bir çentik daha. Yaş almak bir bir yüke dönüşüyor. Omuzlarda bir çöküklük. Günler karbon kağıdı ile tekrar çiziliyor. Çizikler derin çizgilere dönüşüyor. Renkler eski parlaklığından çok uzak. insan aynaya bakmaktan çekiniyor; Yok olmak değil de yokluğa yaklaştığına korkuyor...
  7 -1 ... serenity painted death
 • hukuk okuyan kız tıp okuyan erkek ilişkisi

  6.
  “Tanrım ne kadar da tatliş ne kadar sikko bir ilişki, sözlük insanları olarak bu lüzumsuz zırvayı öğrendiğimiz için son derece mutluyuz şu an. Nasıl da muhteşem ve montofon bir çift!”

  insanlık için sikindirik, sizin için de birkaç ay sonra kavga gürültüyle sonlanacak büyük bir adım.

  “Kıcımın sırılıyır bir di...”
  8 -1 ... serenity painted death
 • yalnızlık

  9399.
  Yürüyorsun inişli çıkışlı bir yolda. Yokuşlar var. Ağaçlar zaten bakmıyor sana. Üzerlerine basmamak için dikkat ettiğin solucanlar ve kırkayaklar bile farkında değiller, eğilip bükülen adımlarının. Evlerin ışıkları düşüyor üzerine. Gölgen kimseyi dürtmüyor, örtmüyor hiçbir ateşin üzerini. Ne yel olup okşuyorsun ne de dalga olup bulandırıyorsun. Tam ortasında durup her gün geçtiğin o yolda çığlık oluyorsun, gece o kadar gürültülü ki sesine kulak verip bir el uzatmıyor. Kendine en büyük yük ile yükleniyorsun; ağır aksak, kendinlesin.
  5 ... serenity painted death
 • yeni şeyler getiriyorum